Rehafemina w social media:
Zadzwoń +48 606 896 095
Wizyty w gabinecie stacjonarnym i domowe w obrębie Trójmiasta
Godziny wizyt
Pon - Wt: 9:00 -15:00, Śr - Czw 9:00 - 20:00, Pt— Nd: Zamknięte

Terapia

Rehafemina > Terapia

Terapia u fizjoterapeuty uroginekologicznego

Podstawą rozpoczynającej się terapii jest wywiad, który ma na celu:

  1. znalezienie głównego problemu pacjentki
  2. ustalenie planu terapii
  3. wyznaczenie głównego celu terapeutycznego

Następnie wykonane jest badanie USG na pełnym i na pustym pęcherzu, podczas którego określana jest dysfunkcja, ocena funkcjonalna mięśni dna miednicy, następnie badanie per vaginum/ per rectum oraz wszelkie testy diagnostyczne mające na celu zweryfikować główny problem pacjentki. Dopiero po takim badaniu dobrana jest terapia do indywidualnych potrzeb pacjentki.

Terapia Biofeedback

W trakcie terapii posiłkuję się terapią Biofeedbaku aparatem MyoPlus 2, ma ona na celu ułatwić i wspomóc konwencjonalne metody terapeutyczne. Dzięki łączeniu tych terapii pacjentka jest w stanie uzyskać świetne rezultaty.

Dla kogo jest Biofeedbak?

Dla pacjentek, które mają problem z prawidłową aktywacją Mięśni Dna Miednicy, nie potrafią rozluźnić Dna Miednicy, mają problem z wygenerowaniem odpowiedniego napięcia/siły tak by trening był efektywny. Dla grupy pacjentek, które nie potrafią lub nie mogą z powodu uszkodzenia układu nerwowego same wygenerować napięcia.

Zanim rozpoczniemy terapię za pomocą Biofeedbacku, wykonane jest badanie sEMG czyli pomiar i wizualizacja potencjałów czynnościowych w mięśniach szkieletowych w fazie spoczynku i wysiłku, z użyciem elektrod naklejanych na skórę lub aplikowanych dopochwowo lub doodbytniczo. W przeciwieństwie do elektromiografii igłowej, jest nieinwazyjna, bezbolesna, łatwa do wykonania dla większości osób. Po badanie sEMG możemy rozpocząć terapię i tu świetnie sprawdzają się przeróżne formy wizualizacji.